510-510-981Panel klienta

Zwrot auta do wypożyczalni - pytania i odpowiedzi

 

 

 

 

 

Auto wypożyczyć można bardzo łatwo. Jeszcze prościej wygląda zwrot pojazdu w Car For You, ale należy pamiętać o kilku kwestiach. Poznaj najczęstsze pytania i wyczerpujące odpowiedzi dotyczące procedury zwrotu pojazdów do wypożyczalni samochodów w Białymstoku.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

 

Czy mogę przedłużyć okres wynajmu?

Oczywiście, jednakże Klient musi o tym zamiarze powiadomić wypożyczalnię samochodów oraz uzyskać jej zgodę najpóźniej 12 godzin przed terminem zwrotu. W tym celu najlepiej skorzystać z korespondencji mailowej kierowanej na adres wypożyczalni: [email protected]. Warunkiem przedłużenia wynajmu jest również wniesienie opłaty za dodatkowy okres użytkowania pojazdu.

 

Czy mogę oddać auto w innym oddziale, niż ten z którego pożyczyłem pojazd?

Standardowo zwrot auta powinien zostać wykonany w oddziale, który pojazd wypożyczył. Jednakże po wcześniejszym ustaleniu takiego odstępstwa od tej reguły, Klient może oddać zwrócić pojazd w innym oddziale Car For You. W tym celu najlepiej skontaktować się konsultantem infolinii wypożyczalni samochodów pod numerem telefonu 510 510 981. Należy również liczyć się koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty za transport pojazdu do oddziału macierzystego. O jej wysokości poinformuje Klienta operator infolinii.

 

Czy mogę zwrócić pojazd bez dokumentów, polisy lub rejestracji?

Obowiązkiem Klienta jest do zwrot pojazdu z kompletem dokumentów, czyli:

- dowodem rejestracyjnym,

- polisą ubezpieczeniową,

a także kompletem kluczyków wraz z pilotami autoalarmu oraz obiema tablicami rejestracyjnymi.

 

Czy muszę zwrócić wypożyczane auto zatankowane do pełna?

Klient zobowiązany jest oddać pojazd z takim stanem baku, z jakim auto wypożyczył. Samochody w Car For You praktycznie zawsze tankujemy do pełna, dlatego tyle paliwa musi znajdować się w baku podczas zwrotu auta.

 

Czy mogę oddać brudne auto?

Wypożyczalnia przyjmuje zwroty aut czystych. W praktyce dodatkowe koszty zostaną naliczone tylko wtedy, kiedy samochód będzie naprawdę mocno zabrudzony. Warto jednak przed zwrotem chociaż opłukać pojazd na bezdotykowej myjni ręcznej.

 

Czy mogę palić w wynajmowanym aucie?

Absolutnie nie. Palenie tytoniu oraz e-papierosów we wnętrzu wynajmowanego pojazdu jest zabronione. Jeśli podczas zwrotu auta pracownik wypożyczalni samochodów stwierdzi, że Klienta złamał ten zakaz, może zostać naliczona kara umowna w wysokości 500 zł.

 

Czy w aucie z wypożyczalni mogę przewozić zwierzęta?

Nie. Regulamin wypożyczalni Car For You zabrania przewożenia zwierząt we wnętrzu wynajmowanych samochodów. Stwierdzenie obecności sierści na tapicerce pojazdu może skutkować naliczeniem kary umownej w wysokości 500 zł.

 

Czy mogę dokonywać przeróbek wyposażenia lub konstrukcji pojazdu?

Absolutnie nie. Niedopuszczalne są ingerencję zarówno w wyposażenie fabryczne wynajmowanego auta, wyposażenie dodatkowe, jak i konstrukcję pojazdu. W szczególności Klient nie może dokonywać demontażu żadnych elementów pojazdu.

 

Czy mogę naprawiać auto z wypożyczalni, jeśli się zepsuje lub jeśli je uszkodzę?

Klient nie może na własną rękę zlecać napraw ani holować pojazdu należącego do Car For You. O tym, jak należy postąpić w razie awarii wypożyczonego samochodu pisaliśmy w tym artykule.

 

Czy mogę oddać uszkodzone auto z wypożyczalni?

Ponieważ Klient nie jest upoważniony do zlecania napraw wypożyczonego pojazdu, ani tym bardziej samodzielnego usuwania usterek czy uszkodzeń pojazdu, może zdarzyć się sytuacja, w której samochód wróci do Car For You z defektem. Jeśli jest on poważny i został spowodowany przez zaniedbanie lub nieuwagę Klienta, należy się liczyć z koniecznością uregulowania kosztów napraw. Jeśli uszkodzenie jest niewielkie lub tanie w usunięciu (np. lekka rysa, którą można spolerować, albo nietrwale zabrudzona tapicerka), Car For You z reguły przymyka oko i nie obciąża Klienta dodatkowymi kosztami.

 

 

 

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft