510-510-981Panel klienta

Jak dezynfekuje się auta z wypożyczalni?

 

 

 

 

 

Zagrożenie spowodowane pandemią #koronawirus sprawiło, że poważniej niż kiedykolwiek podchodzimy do kwestii dezynfekcji i ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. W trend ten wpisuje się wypożyczalnia aut z Białegostoku, która objęła swoich klientów programem Care For You. Sprawdź, w jaki sposób dezynfekuje się samochody na wynajem?

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Używanie komunikacji miejskiej może zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem. Dlatego właśnie w dobie pandemii wypożyczalnia aut z Białegostoku cieszy się tak dużym uznaniem klientów. Aby czuli się oni jeszcze bezpieczniej, wdrożono specjalne procedury odkażania pojazdów. Dowiedz się, czym jest Care For You i w jaki sposób jest realizowany ten program?

Jak wypożyczalnia aut z Białegostoku walczy z koronawirusem?

Podstawowym założeniem dodatkowej procedury, która ma na celu zminimalizowanie ryzyka infekcji koronawirusem, jest systematyczna, a więc i częsta dezynfekcja wynajmowanych pojazdów. Przed pandemią każde auto przechodziło gruntowny przegląd mechaniczny za każdym razem, kiedy klient oddał je do oddziału. Teraz, oprócz diagnostyki w warsztacie samochodowym z Białegostoku, auta są dodatkowo odkażane. Wszystko o po to, aby zapewnić klientom i pracownikom maksimum bezpieczeństwa. W ramach programu Care For You niezależnie od długości trwania okresu najmu, każdy pojazd po odebraniu od klienta, jest dezynfekowany przy użyciu specjalistycznej chemii oraz profesjonalnych urządzeń. Ozonowanie klimatyzacji w Białymstoku zapewnia serwis Szybka klima i to właśnie z jego usług korzysta sieć wypożyczalni samochodów Car For You.

Jak często dezynfekowane są samochody na wynajem?

Aby być pewnym, że wnętrze pojazdu jest wolne od zarazków chorobotwórczych, odkaża się je nawet kilka razy dziennie. Oczywiście, jeśli auto dłużej pozostaje w rękach jednego klienta, o jego sterylność musi zadbać on sam. Niemniej jednak niezwłocznie po odstawieniu samochodu do oddziału wypożyczalni zostanie ono zdezynfekowane zanim trafi do kolejnego wypożyczającego. Dzięki temu klienci i pracownicy wypożyczalnia aut z Białegostoku czują się bezpiecznie. Procedury stosowane w Car For You można również wykorzystać w celu odkażenia samochodu prywatnego. Dowiedz się więcej, o tym jak sprząta się pojazdy na wynajem?

W jaki sposób odkaża się auta w wypożyczalni?

Dezynfekcja pojazdu polega głównie na starannym i dokładnym wyczyszczeniu wszystkich elementów wnętrza środkami biobójczymi, które zawierają stężony alkohol. Odkaża się nie tylko kierownicę, kokpit czy lewarek zmiany biegów, lecz również:

- obicia foteli,

- zegary,

- panele i przyciski sterowania radiem i klimatyzacją,

- pasy bezpieczeństwa,

- zagłówki foteli,

- podsufitkę i podszybie,

- schowki,

- drzwi, klapę bagażnika i maskę,

- szyby i lusterka.

W procesie tym chodzi o naniesienie środków dezynfekujących praktycznie na każdą powierzchnię, na której mogłyby znaleźć się zarazki. Jak wiadomo, w wyniku kaszlnięcia czy kichnięcia mogą one zostać rozpylone w powietrzu, dlatego w ramach Care For You odkaża się również te elementy wnętrza pojazdu, których na co dzień nie dotyka się dłońmi (np. podsufitkę). Ostatnim etapem jest ozonowanie. Zajmuje się tym profesjonalny serwis klimatyzacji z Białegostoku. W procesie ozonowania uruchamia się układ klimatyzacji na wewnętrznym obiegu powietrza, a w pojeździe umieszcza się ozonator, czyli urządzenie do wytwarzania ozonu. Cały zabieg trwa około 30 minut. W tym czasie rozpylony ozon zabija praktycznie wszystkie żywe organizmy, które mogłyby pozostać we wnętrzu po dezynfekcji środkami chemicznymi. Ozonowanie wyjaławia także cały układ klimatyzacji, usuwając grzyby i bakterie, które mogą namnażać się w zakamarkach.

Gdzie profesjonalnie można zdezynfekować samochód w Białymstoku?

Ozonowanie klimatyzacji i wnętrza pojazdu stosowane jest do odkażania karetek pogotowia, co potwierdza skuteczność tej metody w usuwaniu zarazków, bakterii i wirusów. Na koniec zabiegu Care For You wnętrze każdego auta jest gruntownie wietrzone, a potem pracownicy rozpylają w nim delikatne perfumy, aby klient czuł się komfortowo. Prywatny pojazd możemy odkazić sami. W tym celu należy dokładnie przetrzeć wszystkie powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz auta np. chusteczkami do dezynfekcji. Zabieg ozonowania w Białymstoku bez kolejki przeprowadzimy w Szybkiej klimie. Wystarczy umówić wizytę za pomocą internetowego formularza. Odkażanie klimatyzacji w Szybkiej klimie kosztuje zaledwie 50 zł, jest to zatem jedna z najniższych stawek na rynku

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2022. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft