510-510-981Panel klienta

Koronawirus a auta z wypożyczalni. Czy jest się czego bać?

 W ramach akcji #zostańwdomu odpowiedzialni Polacy dobrowolnie poddają się narodowej kwarantannie, aby ograniczyć do niezbędnego minimum ryzyko zakażenia koronawirusem. Wypożyczalnia samochodów Car For You zapewnia swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa - każde auto jest gruntownie dezynfekowane.

 

W tym artykule przeczytasz:

 

O tym, że choroba COVID-19, którą wywołuje wirus SARS-Cov-2 odkryty w chińskim Wuhan, jest groźna nie trzeba nikogo przekonywać. Za przykład służą przecież smutne statystyki z Włoch. W Polsce wszyscy staramy się nie dopuścić do rozwoju pandemii na tak wielką skalę. Stosujemy środki ochrony osobistej, jak maseczki i jednorazowe rękawiczki, myjemy i dezynfekujemy dłonie. Ograniczamy kontakty do minimum. Tymczasem należy zwrócić uwagę na fakt, że jeżeli koniecznie musimy gdzieś się przemieścić, znacznie bezpieczniej zrobić to za pomocą auta, niż środków komunikacji publicznej. Dlatego właśnie tak wielu klientów kieruje pytania do Car For You.

Czy wynajem auta jest bezpieczny?

W obawie przed zakażeniem koronawirusem dużo osób zastanawia się, czy wypożyczenie samochodu jest dobrym pomysłem? Przecież poprzedni klient mógł być nosicielem. Media non stop informują o konieczności dezynfekcji dłoni, którymi dotykamy wielu części kokpitu oraz rzecz jasna kierownicy. Na dodatek układy klimatyzacji pojazdów wyposażone są w filtry, które mogą być rezerwuarem wielu groźnych bakterii chorobotwórczych oraz grzybów, a nie tylko #koronawirus .

 Okazuje się jednak, że wszystkie te obawy są zupełnie bezpodstawne w odniesieniu do pojazdów z Car For You. Wypożyczalnia zaczęła dezynfekować wnętrza swoich aut już w styczniu tego roku, kiedy zagrożenie koronawirusem w Polsce jeszcze nie występowało. Jak proces ten przebiega w praktyce?

W jaki sposób dezynfekowane są samochody w wypożyczalni?

Standardowa procedura Car For You przygotowania pojazdu do wypożyczenia zawsze obejmowała dokładne mycie karoserii oraz sprzątanie wnętrza. W obecnej sytuacji firma wprowadziła czynności uzupełniające, do których należą:

- czyszczenie klamek zewnętrznych pojazdu środkami dezynfekującymi,

- wycieranie całego kokpitu, kierownicy, dźwigni lub przycisku hamulca ręcznego, a także lewarka zmiany biegów, klamek i uchwytów chusteczkami nasączonymi alkoholem o stężeniu ponad 70%,

- przeglądy oraz wymiana filtrów kabinowych i klimatyzacyjnych,

- ozonowanie wnętrza pojazdu, które oprócz zarazków na powierzchniach, zabija również drobnoustroje, które mogłyby występować w powietrzu krążącym w kabinie. W identyczny sposób profesjonalnie dezynfekuje się np. karetki pogotowia.

Rozszerzeniem tych procedur jest stosowanie delikatnych środków zapachowych, których celem jest eliminacja ostrego zapachu płynów do dezynfekcji. W efekcie klient otrzymuje czyste, zdezynfekowane i przyjemnie pachnące auto. Taki pojazd bezpiecznie można prowadzić nawet bez konieczności stosowania rękawiczek jednorazowych, które zaleca część naszej konkurencji.

Co to jest Care For You?

Mycie i dezynfekcja aut w wypożyczalni Car For You to nie wszystko. Wychodząc naprzeciw inicjatywie #ZostańWDomu dostarczamy pojazdy bezpośrednio pod adres klienta. Dzięki temu nie musisz odwiedzać naszej wypożyczalni, a wszystkie sprawy załatwisz zdalnie za pomocą Panelu klienta na stronie wypożyczalni aut lub podczas rozmowy z konsultantem naszej infolinii pod numerem 510 510 981.

 

Pakiet Care For You to kompleksowe zabezpieczenie użytkownika przed możliwością zakażenia się koronawirusem, realizowane przez:

- gruntowne mycie pojazdu przed wypożyczeniem,

- dezynfekcję wnętrza, w tym ozonowanie,

- darmowe dostarczenie bezpiecznego pojazdu pod drzwi klienta.

 

Dbaj o siebie z Care For You!

 

Nasze oddziały

Car For you © 2019 - 2021. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft