510-510-981Panel klienta

Zaskakująca prawda o długoterminowym wynajmie aut

 

Zaskakująca prawda o długoterminowym wynajmie aut

O tym, że auto można wypożyczyć, wie chyba każdy kierowca. Nie wszyscy jednak wiedzą, na jak długo można pojazd wynająć. A jeszcze mniej osób potrafi dzięki temu zaoszczędzić spore sumy. Poznaj sekrety długoterminowego wynajmu samochodów.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

O ile w przypadku wypożyczenia auta na krótki czas można jeszcze kalkulować, czy nie taniej byłoby kupić nowe auto, o tyle w przypadku wynajmu długoterminowego nie ma się nad czym zastanawiać. Rozwiązanie to wygrywa porównanie z każdą opcją finansowania zakupu pojazdu. Dodatkowo najemca korzysta z wielu różnych benefitów. Przedstawiamy je poniżej.

 

Co to jest długoterminowy wynajem pojazdów?

W największym skrócie długoterminowy wynajem pojazdów to wypożyczenie wyłącznie nowego auta na okres z reguły dłuższy niż jeden miesiąc i krótszy niż pięć lat. W umowie koniecznie muszą znaleźć się informacje jednoznacznie określające długość jej trwania. Zazwyczaj w dokumentach umieszcza się również maksymalny roczny przebieg, jaki autem można zrobić. Warto wybrać sprawdzoną wypożyczalnię samochodów np. Car For You Katowice ul. Skargi 6A, która zapewnia wyjątkowo korzystne warunki długoterminowego wynajmu aut.

 

Dla kogo najlepszy jest wynajem długoterminowy?

Najczęściej na dłuższy okres czasu pojazdy  wypożyczają firmy i osoby, które prowadzą małe (nawet jednoosobowe) działalności gospodarcze. Dlaczego? Ponieważ sposób finansowania długoterminowego wynajmu jest wręcz stworzony dla biznesu, a korzyści z niego mogą czerpać nawet mikroprzedsiębiorstwa.

Osoba fizyczna, czyli człowiek, który nie prowadzi własnej działalności gospodarczej, również może wypożyczyć auto na dłuższy okres czasu. Co prawda nie odliczy kosztów wynajmu od przychodu, jednak szereg zalet, które oferuje długoterminowy wynajem auta również dla takiej osoby będzie osiągalny.

 

Jakie zalety ma długoterminowy wynajem pojazdów?

Po podpisaniu umowy wypożyczenia auta na dłuższy okres czasu, wynajmujący dysponuje nowym pojazdem według własnego uznania bez żadnych ograniczeń. Wyjątek stanowi wyłącznie roczny przebieg, którego przekroczenie może (lecz nie musi - zależnie od warunków umowy) skutkować zwiększeniem miesięcznej opłaty za wynajem. Jest ona stała, więc łatwo policzyć, ile kosztuje długoterminowy wynajem auta.

Opłata za wynajem zależy w głównej mierze od klasy pojazdu, jego wyposażenia oraz długości trwania umowy, przy czym zawsze stanowi niewielki ułamek wartości nowego pojazdu. Najważniejsze z punktu widzenia najemcy jest przeniesienie wszystkich czynności związanych z serwisowaniem pojazdu na wypożyczającego. Oznacza to, że niezależnie od konieczności wykonania przeglądu rejestracyjnego, czy wymiany materiałów eksploatacyjnych (oleje, filtry), miesięczna opłata za wynajem pozostaje bez zmian. Wynajmujący nie musi pamiętać o serwisie, szukać warsztatu, ani zlecać wykonania usługi. Wszystkim zajmuje się Car For You wypożyczalnia samochodów Car For You Katowice ul. Skargi 6A. Oczywiście na czas wykonania niezbędnych czynności, wypożyczalnia zapewnia auto zastępcze, zatem wynajmujący otrzymuje gwarancję mobilności gratis.

 

Długoterminowy wynajem lepszy od leasingu

Wiele korzyści, które oferuje wynajem długoterminowy, czyni go bardziej opłacalnym niż leasing. Zaliczyć do nich można:

 

- brak konieczności uiszczenia opłaty wstępnej, która w przypadku leasingu generuje koszty związane z każdym samochodem firmowym,

- przeniesienie praktycznie wszystkich kosztów, związanych z utrzymaniem auta, na wypożyczalnię, w tym także zakupu, wymiany i przechowywania opon, wykonania przeglądów i badań technicznych itp.,

- auto zastępcze na czas serwisu lub w przypadku unieruchomienia wynajmowanego pojazdu z innych powodów,

- brak strat związanych z coroczną utratą wartości nowego pojazdu oraz jego amortyzacją,

- możliwość, ale nie konieczność, wykupu auta po zakończeniu wynajmu (w leasingu rezygnacja z wykupu równoznaczna jest z dużą stratą, bowiem cena poleasingowego auta z reguły stanowi ułamek jego wartości. Z drugiej strony nie każda firma potrzebuje na własność wysłużonych aut.),

- odliczenie comiesięcznej opłaty za wynajem długoterminowy od przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Większość klientów, którzy wybrali wynajem długoterminowy samochodów w Car For You, po zakończeniu umowy decyduje się na wypożyczenie kolejnego pojazdu u nas. Zapraszamy do współpracy.

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft