KontaktPanel klienta

Wynajem długoterminowy alternatywą dla zakupu lub leasingu

 

Wynajem długoterminowy samochodów już od dłuższego czasu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dziś z takiego rozwiązania korzystają zarówno małe, jak i większe firmy oraz osoby prywatne. Wynika to z faktu, że często taka opcja jest znacznie korzystniejsza w porównaniu do zakupu auta bądź z leasingu. Dlaczego?

Na czym polega wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy auta nie jest niczym skomplikowanym. Jako klient wybierasz samochód z naszej oferty i podpisujesz z nami umowę na określony czas. W tym okresie korzystasz z auta, a za jego użytkowanie płacisz równie, miesięczne raty. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest to kompleksowa usługa. To my obsługujemy wszystkie czynności związane z eksploatacją auta. Mowa tu o jego serwisowaniu, wykupieniu ubezpieczenia, okresowych przeglądach czy opłaceniu ewentualnych napraw. Ty po prostu cieszysz się jazdą nowoczesnym samochodem. Wszystkie wspomniane czynności wliczone są już w miesięczną opłatę za wynajem. Co ważne, opłata ta jest niezmienna przez cały okres trwania umowy. Daje Ci to duże bezpieczeństwo finansowe. Nie zaskoczą Cię żadne dodatkowe koszty.

Wynajem długoterminowy auta a leasing

Tym, co w sposób zasadniczy różni wynajem długoterminowy samochodu od leasingu, jest sposób rozliczania kosztów. W przypadku leasingu przedsiębiorca może odliczyć od podatku tylko odsetki od raty leasingowej, odpisy amortyzacyjne oraz koszty eksploatacji. W przypadku wynajmu długoterminowego wygląda to znacznie korzystniej. Decydując się na takie rozwiązanie, przedsiębiorca będzie mógł odliczyć od podatku całą wysokość raty za wynajem auta. Dodatkowo oczywiście do kosztów uzyskania przychodu wliczyć może także wszelkie wydatki związane z jego eksploatacją. Długoterminowy wynajem samochodu jest zatem rozwiązaniem znacznie lepszym z punktu widzenia podatkowego.

Wynajem długoterminowy a zakup samochodu

Osoby prywatne, chcąc korzystać z auta, często decydują się na jego zakup z oszczędności bądź na kredyt. Musisz wiedzieć, że takie rozwiązanie nie jest jednak zbyt korzystne. Oznacza stratę oszczędności finansowych bądź obniżenie swojej zdolności kredytowej przy zaciągnięciu zobowiązania na zakup auta. Dodatkowo uzyskanie kredytu często wiąże się z czasochłonnymi procedurami. Znacznie lepszym rozwiązaniem może być dla Ciebie długoterminowy wynajem auta. Formalności ograniczyliśmy do minimum. Nie musisz dokonywać żadnych wstępnych wpłat. Umowę wynajmu można rozwiązać, kredyt spłacić musisz w całości. Wszystko to znacząco wpływa na korzyści wynajmu długoterminowego.

Nie może zatem dziwić, że na temat wynajmu długoterminowego samochodu opinie są tak pozytywne. Wielu klientów decyduje się właśnie na to rozwiązanie zamiast na leasing czy zakup auta. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Szczegółowe informacje znaleźć można na naszej stronie internetowej – carforyou.com.pl. Szeroka oferta samochodów pozwoli Ci na wybór takiego auta, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania i potrzeby. Co ważne, samochody wynajmujemy w bardzo korzystnych cenach.

Nasze oddziały

Car For you © 2019 - 2021. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft