510-510-981Panel klienta

Uszkodzenie, kolizja lub kradzież auta z wypożyczalni

W tym artykule przeczytasz:

 

Auto z taniej wypożyczalni samochodów zapewnia komfort w każdej podróży. Niektórzy klienci zastanawiają się jednak, co stanie się, gdy wynajęty pojazd ulegnie uszkodzeniu lub zostanie skradziony. Przeczytaj, jaka odpowiedzialność ciąży na najemcy w takich sytuacjach? Użytkowanie każdego samochodu, nawet prywatnego, wiąże się z ryzykiem jego uszkodzenia w wypadku kolizji czy działania osób trzecich. Wielu kierowców wie, jak w takich sytuacjach zachować się, gdy chodzi o własne auto. Ale jak postępować w przypadku pojazdu wynajętego?

 

Jak postępować w przypadku uszkodzenia wynajętego auta?

Na samym początku koniecznie trzeba zapamiętać, że o wszystkich nietypowych sprawach związanych z wynajętym samochodem, należy poinformować wypożyczalnię aut za pomocą infolinii (tel 510 510 981). Obowiązek ten w szczególności dotyczy uszkodzenia pojazdu. Operator infolinii Car For You dokładnie poinstruuje Najemcę, jakie kroki powinien wykonać. Wszystko zależy od rozmiarów uszkodzeń. Jeśli auto zostało nieznacznie zarysowane, czy otarte, istnieje spora szansa, że dobra wypożyczalnia w Białymstoku nie naliczy kary umownej podczas odbioru pojazdu. W takich sytuacjach, jeśli jest możliwe szybkie usunięcie usterki, Car For You bierze tę robotę na siebie, a klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli uszkodzenie pojazdu jest większe, lub spowodowane działaniem osób trzecich, Najemca ma obowiązek zabezpieczyć dokumentację zdjęciową oraz oświadczenie sprawcy, w którym bezsprzecznie przyznaje się on do wyrządzenia szkody. Materiały te potrzebne są firmie ubezpieczeniowej, w której zostały wykupione polisy OC i AC pojazdu, do uruchomienia procedury likwidacji szkód. O wszystkich koniecznych czynnościach przypomni konsultant infolinii wypożyczalni samochodów (tel 510 510 981) i sprawdź informacje na https://carforyou.com.pl/.

 

Auto z wypożyczalni, a kolizja – co robić?

Z operatorem call center koniecznie trzeba się skontaktować, jeśli doszło do kolizji auta z wypożyczalni z innym pojazdem. W tym przypadku Najemca zobowiązany jest również do wezwania policji nawet wtedy, gdy nie czuje się sprawcą wypadku. Warto jednak pamiętać, że kierujący pojazdem z wypożyczalni w świetle przepisów prawa jest zwyczajnym kierowcą, dlatego musi zachować się na miejscu wypadku tak, jak każdy inny kierujący. Dlatego należy zachować odpowiednią kolejność w powiadamianiu służb (jeśli są ranni, najważniejsze to zadbać o ich zdrowie i życie). Telefon do wypożyczalni, chociaż konieczny, nie jest priorytetowy. Jeśli dojdzie do wypadku, w którym wynajęty pojazd nie zostanie zatrzymany przez policję do oględzin, operator Car For You zabezpieczy jego transport z miejsca kolizji. Najemca otrzyma auto zastępcze i będzie zobowiązany do stawienia się w oddziale firm ubezpieczeniowej, celem złożenia wyjaśnień i przedstawienia ewentualnej dokumentacji własnej.

 

Jak się zachować, gdy wynajęty pojazd został skradziony?

Sytuacja, która niepotrzebnie spędza sen z powiek wielu Najemcom, to kradzież auta z wypożyczalni. Tymczasem, choć są to niewątpliwie bardzo stresujące okoliczności, nie należy ich demonizować. Jeśli odkryliśmy kradzież wynajętego auta, niezwłocznie powinniśmy skontaktować się z infolinią wypożyczalni samochodów (tel 510 510 981). Operator przyjmie zgłoszenie i poleci powiadomić policję. Jako najemcy jesteśmy zobowiązani przedstawić wszelkie wyjaśnienie organom ścigania, a później także firmie ubezpieczeniowej. Bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. Należy wówczas:

- za każdym razem, gdy wysiadamy z auta, włączyć wszystkie zainstalowane systemy zabezpieczające, w szczególności autoalarm,

- nie zostawiać kluczyków w samochodzie,

- dowód rejestracyjny oraz inne dokumenty związane z pojazdem, najlepiej nosić przy sobie. W żadnym wypadku nie można dopuścić do sytuacji, w której pojazd zostanie skradziony wraz z dokumentami.

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft