510-510-981Panel klienta

Odkryj sposób na tanie weekendowe wycieczki

Sposób na tanie weekendowe wycieczki - wynajmij samochód w Car For You

W Polsce jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Najczęściej znajdują się one zaledwie kilkadziesiąt lub co najwyżej kilkaset kilometrów od miejsc zamieszkania czytelników tego artykułu. Idealnie więc nadają się na rodzinną wycieczkę. Czy opłaca się wynająć auto na weekendowy wypad i jakiego pojazdu szukać?

 

 

Wbrew opiniom niektórych, krajowe drogi mamy coraz lepsze, a każdy obiekt godny uwagi turysty ma własny parking. Doganiamy Europę także pod względem turystyki samochodowej. Nic tak nie napędza tych zmian, jak wypożyczalnie, które oferują nowe auta na wynajem w bardzo atrakcyjnych cenach. Jakie auto wybrać?

 

Jak wybrać idealne auto na wycieczkę?

Kryterium cenowe nie powinno być decydujące przy wyborze auta na rodzinną wycieczkę. Różnice w kosztach wynajmu pomiędzy autami poszczególnych klas są symboliczne, natomiast lepszy komfort podróży i większe bezpieczeństwo rodziny - bezcenne. Dlatego od razu warto zdecydować się na wynajem przestronnego samochodu. Jeżeli podróżujemy z dziećmi najlepszym wyborem będzie suv. Przestronne wnętrze, pojemny bagażnik i duże przeszklenia, dzięki którym można podziwiać widoki na trasie to tylko kilka zalet aut tej klasy. Na weekendową wycieczkę we dwoje wystarczy kombii, w którym z łatwością pomieścimy wszystkie bagaże. Natomiast nie ma sensu wynajmowanie do podróżowania auta klasy B. Wbrew pozorom jest to niewiele tańsze, a małe silniki na trasie potrafią spalić więcej, niż mocniejsze jednostki napędowe.

 

Co opłaca się bardziej: wynajem auta czy zakup?

Jeśli chodzi o finansowe kwestie wypożyczenia auta na weekend, na pewno wypada to korzystniej, niż zakup samochodu. Dlaczego? Mieszkańcy aglomeracji potrzebują na co dzień aut miejskich z ich wszystkimi udogodnieniami, a zwłaszcza kompaktowymi rozmiarami. Taki pojazd warto kupić, jeśli rzeczywiście korzystać z niego będziemy często. Natomiast posiadanie drugiego, większego auta, które będziemy sporadycznie używać tylko w celach turystycznych, z ekonomicznego punktu widzenia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zakup nowego auta jest specyficzną inwestycją. Przysłowiowe trzaśnięcie drzwiami w salonie automatycznie obniża wartość pojazdu nawet o 15%. Samochód trzeba zarejestrować i ubezpieczyć. Bez względu na przebieg należy dbać o serwis oleju i filtrów, konieczny okazuje się zakup zimowych opon oraz miejsce do ich przechowywania. Drugie auto w rodzinie, tym bardziej nowe, powinno być garażowane, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Tymczasem zupełnie nowe, wygodne, czyste i pachnące auto z wypożyczalni z pełnym bakiem paliwa można wynająć już od 95 zł za dobę (Volkswagen Passat B8 kombi w wypożyczalni samochodów w Gdańsku przy ul. Źródlanej 5).

 

Ile kosztuje wynajem auta bez limitu kilometrów?

W Car For You klient automatycznie otrzymuje rabat, jeśli zdecyduje się na wynajem auta z dobowym limitem przebiegu wynoszącym 200 km. W mieście, a nawet na w krótkich trasach, bez problemu można się w nim zmieścić. Na dłuższe wycieczki Car For You rekomenduje wypożyczenie samochodu bez limitu kilometrów. Koszty wzrastają o około 20 zł za dobę wynajmu, jednakże możemy w nieograniczony sposób korzystać z nowego samochodu. Tanie wycieczki wypożyczonym samochodem? Jak najbardziej tak. Więcej informacji o cenach wynajmu samochodów na https://carforyou.com.pl/.

 

Czy samochodem z wypożyczalni można wyjechać za granicę?

Dobra wypożyczalnia samochodów utrzymuje pojazd w nienagannym stanie technicznym, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokonywać nimi naprawdę długi trasy, również zagraniczne. Autem z Car For You można przekraczać granicę kraju. Wystarczy zgłosić taki zamiar w trakcie rezerwacji lub odbioru pojazdu. Można w tym celu wykorzystać również infolinię.

 

Dlaczego warto zapamiętać numer infolinii Car For You?

Pod numerem telefonu 221 221 444 przez całą dobę, 365 dni w roku czuwają operatorzy, którzy pomogą we wszystkich kwestiach związanych z wynajmem auta i nie tylko. Konsultanci infolinii Car For You często udzielają pomocnych instrukcji kierowcom, którzy w podróży znaleźli się w nieoczekiwanej sytuacji. Jeśli to konieczne, pracownik call-center natychmiast wysyła pojazd zastępczy. Opieka konsultantów infolinii Car For You to dodatkowy pakiet bezpieczeństwa dla kierowcy i jego pasażerów. Wynajmując auto u nas, otrzymujesz go zupełnie gratis. Podróżujesz komfortowo i spokojnie, bo wiesz, że pomożemy ci w każdej sytuacji.

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft