510-510-981Panel klienta

Od czego zależą koszty wypożyczenia samochodu?

 

Wypożyczalnie samochodów w Polsce w ostatnich czasach przeżywają prawdziwy rozkwit. Nie tylko dlatego, że pojawiają się coraz to nowe firmy, które oferują tego typu usługi, ale także wynajem aut cieszy się ogromnym zainteresowaniem odbiorców. Nie ma w tym w zasadzie nic dziwnego - w łatwy sposób i w atrakcyjnej cenie zyskujesz możliwość poruszania się pojazdem wysokiej klasy.

No właśnie - atrakcyjna cena, a raczej koszty wypożyczenia samochodu są właśnie jedną z kwestii, na którą najczęściej zwracają uwagę kierowcy, którzy decydują się na skorzystanie z usług wypożyczalni. Wielu kierowców często zadaje sobie pytanie: jaka jest faktyczna cena wynajmu auta i co ma na nią wpływ? Aby na nie odpowiedzieć, przygotowaliśmy właśnie ten artykuł. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jakie są koszty wypożyczenia samochodu i co się na nie składa?

Istnieje całkiem spora grupa klientów, którą od wypożyczenia samochodu dzieli zaledwie jeden krok, jednak wstrzymują się oni, ponieważ uważają, że koszty mogą być zbyt wysokie. Takie myślenie nie jest jednak właściwe, ponieważ wynajem auta nie jest w żadnym wypadku usługą luksusową, a co więcej - jej zamysł jest właśnie taki, aby każdy kierowca miał dostęp do wysokiej klasy pojazdów.

Na cenę wypożyczenia składa się kilka czynników. Pierwszym z nich jest zdecydowanie model samochodu. Oczywistym jest, że decydując się na pojazd klasy premium, za całe wypożyczenie zapłacimy więcej, niż w przypadku wypożyczenia niewielkiego auta miejskiego.

Kolejną kwestią, która zdecydowanie ma znaczący wpływ na cenę wynajmu, jest oczywiście czas. Z technicznego punktu widzenia, wynajem krótkoterminowy powinien być dużo tańszy niż długoterminowy. Nie zawsze się to jednak zgadza, ponieważ w przypadku wynajmu długoterminowego zazwyczaj cena za dobę wychodzi taniej, niż w przypadku oferty krótkoterminowej. Do tego niektóre wypożyczalnie stosują specjalne cenniki, gdzie cena za wynajem zmienia się wraz z okresem w roku, a także z konkretnymi dniami tygodnia - w takich przypadkach najdrożej jest przeważnie latem, podczas sezonu wakacyjnego i weekendów.

Znaczny wpływ na ostateczny koszt wypożyczenia samochodu ma także wyposażenie dodatkowe, które dostajemy wraz z nim. Każde siedzisko/fotelik dla dziecka, GPS czy łańcuchy zimowe potrafią znacząco zwiększyć cenę wypożyczenia.

W przypadku niektórych firm trudniących się wypożyczaniem samochodów ostateczna cena usługi może się zmienić także ze względu na wiek kierowcy. Większość wypożyczalni stosuje to kryterium jako główne i nie wypożycza w ogóle pojazdów osobom poniżej określonego roku życia, natomiast inne umożliwiają wynajęcie auta, ale za dodatkową opłatą ze względu na młody wiek.

Gdzie najtaniej wynająć auto?

Na rynku istnieje wiele rozmaitych wypożyczalni samochodów, jednak nie każda z nich oferuje atrakcyjne warunki i przystępne ceny. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, aby koszty wynajmu były możliwie najniższe to jesteś we właściwym miejscu - serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wśród naszych propozycji znajdują się zarówno małe auta miejskie, jak i pojemne pojazdy typu kombi. Nasza flota składa się z nowoczesnych i zadbanych, w pełni sprawnych aut, które nie tylko są praktyczne, ale także świetnie się prezentują.

Gwarantujemy doskonałe warunki umowy i bardzo atrakcyjne ceny. Przekonaj się sam już dziś - przejrzyj naszą ofertę i zarezerwuj auto dla siebie. Postaw na profesjonalistów z doświadczeniem. Jeżeli masz jakieś pytania - napisz do nas - z przyjemnością udzielimy na nie odpowiedzi.

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft