510-510-981Panel klienta

Kradzież wynajętego auta - co zrobić?

 

Opcja wypożyczenia pojazdu daje kierowcom ogromne możliwości - dzięki niej w każdym miejscu i o każdej porze mogą zarezerwować sobie auto, które następnie będzie im służyć od kilku dni do kilkunastu miesięcy. To świetna opcja zarówno dla osób, które nie mają swojego prywatnego samochodu, ale także dla tych, którzy nie chcą brać własnego pojazdu w daleką podróż. To, w jakim celu potrzebny jest nam samochód z wypożyczalni, ma jednak niewielkie znaczenie dla przestępców, którzy trudnią się kradzieżą pojazdów. Takie jednostki nie zwracają uwagi na to, czy ktoś jest faktycznym właścicielem pojazdu, czy tylko osobą, która go wynajmuje. Co więcej, złodzieje, którzy kradną auto, omijają wszystkie jego zabezpieczenia, w tym również takie, które założyła firma, zajmująca się wynajmem aut.

W dobie nowoczesnych technologii, które ułatwiają nam życie, kradzież i inne przestępstwa są dziś wyjątkowo łatwe do popełnienia. Niejednokrotnie jest także ciężko ustalić sprawców, ze względu na coraz to nowsze sposoby łamania prawa oraz użyte nowinki technologiczne. Przestępcy cały czas pracują nad unowocześnianiem swojego arsenału i możliwości, i mimo zamontowania przez producentów pojazdów licznych systemów zabezpieczających, nadal mają oni możliwości dokonania kradzieży.

Czasem może się zdarzyć, że i Ty drogi czytelniku padniesz ofiarą kradzieży pojazdu, które pochodzi z wypożyczalni. Co zrobić, kiedy dojdzie do kradzieży wypożyczonego samochodu? Na to pytanie odpowiadamy właśnie w tym wpisie. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Kradzież wynajętego auta - jakie działania należy podjąć?

Żaden kierowca nie chce sobie wyobrażać sytuacji, w której okazuje się, że jego auto, niezależnie od tego, czy jego własne, czy wynajęte - zostaje skradzione. Jednakże takie rzeczy zdarzają się każdego dnia, dlatego zdecydowanie warto być na nie przygotowanym.

Jeżeli zostaniesz ofiarą kradzieży wypożyczonego pojazdu - nie panikuj. Zdecydowana większość tego typu przypadków nie wynika z niedbalstwa kierowcy, a po prostu z umiejętności i możliwości narzędzi, którymi posługują się złodzieje.

Pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać natychmiast po wykryciu, że auto zostało skradzione, jest zgłoszenie tego faktu organom ścigania. W ten sposób Policja będzie mogła rozpocząć działania i podejmie próbę odszukania i odzyskania pojazdu. Ponadto otrzymasz od nich dokumenty, które mogą Ci pomóc odzyskać część pieniędzy, które będziesz musiał wpłacić na poczet kary zawartej w umowie najmu. Oprócz tego musisz też poinformować służby czy w środku pojazdu w momencie kradzieży były jakieś Twoje osobiste rzeczy.

Drugi krok, który musisz wykonać już po zgłoszeniu faktu kradzieży służbom mundurowym, jest oczywiście nawiązanie kontaktu z wypożyczalnią, która samochód udostępniła, dzięki czemu ona także będzie mogła podjąć odpowiednie działania. Należy mieć na uwadze, że wypożyczalnia ma prawo obciążyć kierowcę dodatkowymi opłatami związanymi z utratą pojazdu, które zawarte są w umowie. Przed dodatkowymi kosztami możemy się jednak ochronić za pomocą stosownego ubezpieczenia, które pokryje straty.

Jak uniknąć kradzieży wypożyczonego samochodu?

Wbrew pozorom - nie jest to zbyt skomplikowane. Po pierwsze, jeżeli wynajmujemy samochód wysokiej klasy, musimy mieć oczy dookoła głowy - nie zostawiać go bez nadzoru w miejscach, które wyglądają podejrzanie lub niebezpiecznie, zawsze upewniać się, że wszystkie drzwi i szyby są pozamykane, a także nie parkować na ulicy w nocy. W większości przypadków takie działania prewencyjne w zupełności starczą, aby zapobiec ewentualnej kradzieży pojazdu.

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft