510-510-981Panel klienta

Kiedy należy się auto zastępcze?

 

Kiedy należy się auto zastępcze?

Auto wynajmujemy po to, aby być mobilni. Jednakże każdy doświadczony kierowca wie, że na drodze, a nawet na parkingu, przytrafić mogą się rozmaite przygody. Nic więc dziwnego w tym, że wielu wynajmujących samochody zastanawia się, kiedy należy się auto zastępcze?

 

W tym artykule przeczytasz:

 

Pojazdy, jak każde inne urządzenia, niekiedy ulegają awariom. Z drugiej strony jazda autem niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w kolizji drogowej. Samochody wymagają także regularnych przeglądów serwisowych i rejestracyjnych. W większości tych przypadków, użytkowanie aut jest co najmniej ograniczone. Dlatego warto wiedzieć, kiedy otrzyma się pojazd zastępczy?

 

Czy unieruchomienie pojazdu to powód do otrzymania auta zastępczego?

Jeśli wynająłeś auto w dobrej wypożyczalni samochodów, praktycznie w każdym przypadku jego unieruchomienia przysługuje ci pojazd zastępczy. Brzmi to niewiarygodnie, prawda? Komu się opłaca, podstawiać nowe auto za każdym razem, kiedy wypożyczone się zepsuje? Otóż opłaca się sieci wypożyczalni samochodów Car For You.

Wysokie standardy obsługi w Car For You wymagają zapewnienia mobilności klientom w każdej sytuacji. Unieruchomienie pojazdu najczęściej spowodowane jest jego złym stanem technicznym. Dlatego właśnie przed każdym wypożyczeniem wszystkie auta w Car For You przechodzą szczegółowe przeglądy w renomowanych warsztatach mechaniki pojazdowej sieci MotoCentrum 24. W ten sposób skutecznie wyeliminowano możliwość unieruchomienia auta z powodu awarii czy usterki.

Zawsze jednak pozostaną czynniki niezależne, do których zaliczyć można chociażby szkody wywołane przez dzikie zwierzęta. Bądź jednak pewien, że jeśli kuna urządziła sobie śniadanie z przewodów wysokiego napięcia auta, które wynająłeś, nowy, niepogryziony samochód otrzymasz gratis od Car For You tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

 

Czy nowe auto otrzymasz w przypadku każdej kolizji drogowej?

Uczestnictwo nawet w niewielkiej kolizji drogowej, popularnie nazywanej stłuczką, to bardzo stresująca sytuacja zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów auta. Wstępnej oceny stanu technicznego pojazdu dokonują obecni na miejscu zdarzenia funkcjonariusze policji. Jeśli uszkodzenia są poważne, zatrzymują oni dowód rejestracyjny auta, a sam pojazd może przemieszczać się już tylko na lawecie. W takim przypadku oczywiste jest, że Car For You natychmiast wyśle do ciebie nowe auto zastępcze.

Często jednak kolizje są mniej groźne. Niewielkie stłuczki, szkody parkingowe, otarcia i zarysowania nie wykluczają samochodu z normalnego użytkowania. Nikt jednak nie czuje się dobrze w pojeździe, który nosi ślady kolizji. Dlatego nawet jeśli przygoda jest całkiem niegroźna, a auto tylko porysowane, na twoją prośbę zapewnimy pojazd zastępczy, abyś zawsze czuł się komfortowo w podróży z Car For You.

 

Kiedy wypożyczalnia udostępnia auto zastępcze w trakcie wynajmu długoterminowego?

Jeśli wypożyczasz auto na dłuższy okres czasu, z pewnością prędzej czy później spotkasz się z koniecznością wykonania przeglądu serwisowego lub badań technicznych. Serwisowaniem wynajętego auta zajmuje się oczywiście wypożyczalnia, więc ty nie musisz ani szukać warsztatu, ani umawiać się na wizytę.

Na czas niezbędny do wykonania serwisu czy przeglądu, polecana wypożyczalnia samochodów Car For You zapewnia klientom auto zastępcze gratis. Pojazd ten jest w klasie co najmniej takiej, jak auto podstawowe, lub w wyższej. Pracownicy Car For You podstawiają auto zastępcze w porach i miejscach ustalonych z klientem po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Oczywiście podczas wynajmu długoterminowego wypożyczalnia zapewnia samochód zastępczy w każdym innym przypadku unieruchomienia auta wynajmowanego (awaria, kolizja, wypadek etc), dzięki czemu klient otrzymuje gwarancję mobilności

 

Jakie sprawy możesz załatwić na infolinii Car For You?

Odpowiedź na pytanie “Kiedy należy się auto zastępcze?” jest zatem prosta: w dobrej wypożyczalni samochodów auto zastępcze należy się zawsze, kiedy klient go potrzebuje. Takie standardy obsługi zapewnia sieć Car For You.

 Jedyną niezbędną czynnością jest kontakt z konsultantem całodobowej infolinii pod numerem 221 221 444. W trakcie rozmowy wystarczy poinformować o zaistniałej sytuacji, a operator podpowie, jak należy postąpić oraz bezzwłocznie uruchomi procedurę wydania pojazdu zastępczego. Wszystko po to, aby nasi klienci podróżowali bezpiecznie i komfortowo bez względu na drogowe niespodzianki.

 

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft