510-510-981Panel klienta

Jakie są koszty wypożyczenia samochodu?

 

Z pewnością każdego kierowcę choć raz w życiu spotkała sytuacja, w której nie mógł skorzystać z własnego auta. Zdarzają się różne nieszczęścia- samochód został skradziony lub zepsuty bądź uległ awarii. Zwykle w takiej sytuacji konieczne jest znalezienie pojazdu zastępczego. Nie każdy z nas ma możliwość pożyczyć auto od bliskiej osoby lub skorzystać z komunikacji miejskiej. W tej sytuacji idealną opcją jest skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów. Zastanawiasz się, z jakimi kosztami wiąże się wynajem auta? Zapraszamy Cię do poniższego artykułu. 

Koszt wypożyczenia samochodu a typ wynajmu 

Koszty wypożyczenia samochodu są bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od typu wynajmu. Istnieje możliwość wypożyczenia auta długoterminowo, średnioterminowo i krótkoterminowo. W przypadku pierwszej opcji mówi się o dzierżawie auta w zamian za czynsz. Użytkownik pojazdu ponosi wyłącznie koszty za “wynajem” samochodu i jego tankowanie. Dzierżawca nie musi przejmować się ubezpieczeniem, wymianą opon na letnie lub zimowe, ani kosztami związanymi z eksploatacją pojazdu. Należy jednak pamiętać, że decydując się na długoterminowy wynajem auta, trzeba podpisać umowę na minimum 24 miesiące. 

Średnioterminowe wypożyczenie samochodu wiąże się z podpisaniem umowy na krócej niż 24 miesiące. Taka forma użytkowania auta jest nazywana również modelem subskrypcyjnym, gdyż przypomina korzystanie z popularnych serwisów streamingowych z serialami i filmami. Średnioterminowy wynajem staje się coraz popularniejszy, jednak nie wszystkie wypożyczalnie oferują taką możliwość. Model subskrypcyjny jest szczególnie polecany osobom, które prowadzą działalność gospodarczą, gdyż od ceny auta można odliczyć podatek VAT. Średnioterminowy wynajem pojazdów ma również wiele innych zalet. Przede wszystkim jest opłacalny- koszty wstępne są niewielkie, a miesięczne raty nie obciążają budżetu. 

Krótkoterminowy wynajem auta stał się bardzo popularny. Wiąże się on z podpisaniem umowy na mniej niż 30 dni. Z tego typu wynajmu często korzystają osoby, których pojazdy uległy awarii i potrzebują samochodu zastępczego. Wypożyczenie krótkoterminowe sprawdza się również wśród turystów, którzy przyjeżdżają do danej miejscowości pociągiem lub autobusem i nie zamierzają poruszać się po okolicy komunikacją miejską. 

Ile kosztuje wypożyczenie auta? 

Jak wyżej wspomnieliśmy, cena wypożyczenia samochodu zależy głównie od typu wynajmu. Jednak nie jest to jedyny czynnik, który ją warunkuje. Duże znaczenie ma również marka, model i wyposażenie wypożyczonego auta. Decydując się na wynajem samochodu luksusowego, trzeba liczyć się z większymi kosztami, niż w przypadku wypożyczenia klasycznego pojazdu. 

Ceny krótkoterminowego wynajmu aut wahają się od ok. 100 zł do 300 zł za dobę. Natomiast w przypadku wypożyczenia średnioterminowego trzeba się liczyć z opłatami wynoszącymi 80-180 zł/24h. Najbardziej opłacalny jest wynajem długoterminowy. Jest on tańszy nawet od modelu subskrypcyjnego. Jeśli chcesz poznać dokładne ceny wypożyczenia samochodu, wejdź w zakładkę: https://carforyou.com.pl/oferta/. Znajdziesz w niej aktualne informacje o kosztach wynajmu poszczególnych modeli aut. 

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft