510-510-981Panel klienta

Jakie dokumenty są potrzebne, żeby wynająć samochód?

 

Wynajem samochodu jest coraz popularniejszą usługą. Usługodawcy, chcąc wyróżniać się na tle konkurencji podnoszą jakość swojej oferty, dbają o odpowiedni stan floty i jakość dysponowanych pojazdów. Jednak przed wynajmem należy dopełnić koniecznych formalności, do czego są wszystkie wymagane dokumenty. Interesuje Cię wypożyczenie auta? Co jest potrzebne?

Wynajęcie samochodu nie jest trudne i nie wiąże się ze sporą ilością formalności, jednak nadal konieczne jest spełnienie minimum wymagań. Zasady, zwane często ogólnymi warunkami najmu (OWUN), są indywidualnie ustalane przez wypożyczalnię, ale zazwyczaj są bardzo podobne.

Wynajęcie samochodu - dokumenty

Pierwszym i najważniejszym dokumentem przy podpisywaniu jakiejkolwiek umowy jest ważny dowód tożsamości. W Polsce to najczęściej dowód osobisty, jednak w przypadku zagubienia lub jeśli pochodzi się z zagranicy, wypożyczalnie umożliwia okazanie aktualnego paszportu. Pozwala to określić tożsamość najemcy, a jednocześnie potwierdzić jego wiek, ponieważ umowa nie może zostać zawarta z osobą niepełnoletnią. Niektóre firmy określają minimalny wiek jako 21 lat, czasami także maksymalny (np. 70), jednak naszymi klientami muszą być po prostu ludzie pełnoletni.

Kolejnym wymaganym dokumentem jest ważne i honorowane na terytorium Polski prawo jazdy. Pozwala ono stwierdzić, że kierujący nie utracił praw do kierowania pojazdem osobowym.

Oczywiście, powyższe dokumenty powinny być okazane osobiście, jednak istnieje również możliwość napisania upoważnienia innej osoby do wynajęcia samochodu.

Wypożyczenie samochodu - co jest potrzebne?

Wypożyczenie samochodu wymaga przede wszystkim zaakceptowania zasad najmu (ogólnych warunków umowy najmu) oraz regulaminu przedsiębiorstwa. Przypominamy, że wynajem polega nie tylko na okazaniu potrzebnych dokumentów, ale też opłaceniu kaucji. Zostanie zwrócona po okresie najmu, chyba że w tym czasie powstaną uszkodzenia lub pojazd będzie użytkowany w sposób do tego nieprzeznaczony.

Dlaczego warto wynająć samochód?

Wypożyczenie samochodu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie posiadają aktualnie dostępu do własnego auta lub częstotliwość jazd sprawia, że kupno własnego pojazdu jest nieopłacalne. Tymczasem skorzystanie z pomocy wypożyczalni jest wyjątkowo łatwe i trwa szybko. Usługa jest doceniana przez osoby na wyjazdach biznesowych, ale też kierowców, których samochód trafił np. do mechanika.

Wygoda samej usługi to nie wszystko, ponieważ istotny jest również świetny stan wynajmowanych samochodów. Są to auta wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, dysponujące sprawdzonymi silnikami. Dzięki temu jazda jest wyjątkowo komfortowa. Wszystkie pojazdy są regularnie sprawdzane przed przekazaniem klientowi. Ponadto posiadają ważne ubezpieczenie OC, a poszczególne modele także polisę AC.

Skorzystaj z usług naszej wypożyczalni

W naszej wypożyczalni możesz liczyć na skorzystanie z samochodu wysokiej klasy. Oferujemy wynajem w różnych zakątkach Polski (działamy w ponad 20 miastach). Posiadamy kilkadziesiąt aut, wśród których znajdują się miejskie hatchbacki, ekskluzywne limuzyny czy samochody dostawcze. Dzięki temu na pewno znajdziesz odpowiednie auto dla siebie. Jednocześnie proponujemy konkurencyjne ceny oraz pełne wsparcie naszych pracowników. Zawsze otrzymasz samochód świetnie przygotowany do jazdy i z pełnym bakiem.

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft