510-510-981Panel klienta

Jak otworzyć własną wypożyczalnie samochodów?

 

Wbrew pozorom, rynek wypożyczalni samochodowych w naszym kraju, mimo swoich pokaźnych obecnie rozmiarów, wciąż pozostaje otwarty. Oznacza to, że rozpoczynając swoją przygodę z własną wypożyczalnią, nadal możesz odnieść spory sukces, mimo silnej konkurencji. Wynika to z faktu, że obecnie w Polsce wciąż rośnie zainteresowanie usługami tego typu. Liczba klientów stale się zwiększa, dzięki czemu nowe firmy będą mogły ich pozyskać, o ile postarają się o dobrą ofertę, promocję i obszerną flotę pojazdów.

Chciałbyś mieć własną wypożyczalnię, ale nie wiesz, jak ją otworzyć? W takim razie znalazłeś się teraz w odpowiednim miejscu. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na kluczowe pytania. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Wypożyczalnia samochodów - jak otworzyć?

Tak naprawdę nie jest to takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Wynika to z faktu, że w większości branż, aby móc otworzyć jakąś firmę i odnosić sukcesy, właściciel musi posiadać umiejętności z konkretnej dziedziny np. handlu. W tym przypadku jest jednak inaczej. Nie musisz mieć doświadczenia ani tytułu naukowego, wystarczy, że znasz się co nieco na motoryzacji oraz masz chęci i zapał do pracy. Co równie ważne - do utworzenia wypożyczalni samochodów nie musisz posiadać specjalnego pozwolenia.

Jest także możliwość zakładania wypożyczalni samochodów na spółkę. Można spokojnie rozpoczynać funkcjonowanie takiej wypożyczalni na zasadach spółki akcyjnej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej, jawnej i spółki z ograniczeniem odpowiedzialności. W tym wypadku trzeba jednak nieco uważać, ponieważ istnieje rodzaj spółki, na który nie można założyć wypożyczalni aut i jest to spółka partnerska.

Aby móc rozpocząć tego typu działalność, potrzebna jest nam oczywiście odpowiednia lokalizacja i przestrzeń. Należy więc wyszukać odpowiednie miejsce, w którym będzie możliwość otwarcia swojej działalności gospodarczej. Warto jest zadbać, aby teren firmy posiadał odpowiednich rozmiarów parking, na którym można bezpiecznie zostawić pojazdy.

Poza lokalizacją potrzebne nam będą też oczywiście pojazdy, które będziemy oferować naszym klientom w ramach usługi wynajmu. Sposobów na ich pozyskanie jest kilka. Tutaj technicznie tańszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wzięcie pojazdów na kredyt lub w leasingu. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz samych kosztów zakupu pojazdu dochodzą jeszcze koszty eksploatacyjne, wszelkie przeglądy i naprawy. Drugą opcją jest wynajem długoterminowy aut w innej wypożyczalni i wykorzystanie ich w swojej firmie. Wiąże się to jednak ze sporym ryzykiem i w ostatecznym rozrachunku może wyjść drożej niż w przypadku zakupu.

Zostań franczyzobiorcą CarForYou!

Teraz kiedy już wiesz jak otworzyć wypożyczalnię samochodów, możesz skorzystać z oferty, którą przygotowała dla Ciebie nasza firma. Proponujemy otwarcie własnej wypożyczalni pojazdów korzystając z oferty franczyzy. Jest no bardzo wygodny i przyjazny młodym przedsiębiorcom model prowadzenia działalności, dzięki któremu mogą oni zdobyć spore ilości cennego doświadczenia, które zdecydowanie przyda im się na biznesowej drodze życia.

Jeśli więc jesteś zainteresowany otwarciem własnej działalności i rozkręceniem wypożyczalni aut, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją franczyzy. W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się z naszymi specjalistami - z pewnością udzielą Ci oni satysfakcjonujących odpowiedzi.

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft