510-510-981Panel klienta

Długoterminowy wynajem samochodu - czy to się opłaca?

 

Już od dłuższego czasu zauważamy coraz większą popularność długoterminowego wynajmu samochodu. Z takiej możliwości korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Klienci najczęściej zwracają uwagę na to, iż daje to możliwość wykorzystania nowoczesnego i atrakcyjnego auta w bardzo korzystnej cenie. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się właśnie na taką ofertę, a nie na leasing. Warto zatem poznać zalety długoterminowego wynajmu aut i sprawdzić, czy to rzeczywiście się opłaca.

Na czym polega długoterminowy wynajem samochodu?

W pewnym sensie wynajem długoterminowy auta przypominać może leasing operacyjny. Różnica polega jednak na tym, że po upływie umowy nie ma możliwości jego wykupu. Chcemy jednak zwrócić uwagę na to, że wynajem długoterminowy jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Przede wszystkim to my jako firma wynajmująca auta klientom bierzemy na siebie wszelkie usługi dodatkowe. Mowa tu choćby o wykupieniu ubezpieczenia, przeglądach okresowych czy o opłaceniu kosztów związanych z ewentualnymi naprawami auta, które zawsze mogą się zdarzyć przy eksploatacji samochodu. Jedynym Twoim obowiązkiem jest opłacanie miesięcznych rat za wynajem. Niczym innym nie musisz się przejmować.

Wynajem długoterminowy samochodu - czy warto?

Odpowiadając na to pytanie, uwagę zwrócić musimy na wiele zalet, jakie wiążą się z takim rozwiązaniem. Po pierwsze, jest to pewność co do kosztów i ich przewidywalność. Wynajmując samochód przez cały okres umowy, obowiązany będziesz do opłaty stałych i niezmiennych rat miesięcznych. Żadne dodatkowe koszty Cię nie zaskoczą. Po drugie, jest to zapewnienie przez nas kompleksowej obsługi. W ramach wspomnianej stałej miesięcznej opłaty zostaniesz objęty pełną obsługą serwisową. Nie ponosisz zatem żadnych kosztów związanych z przeglądami, serwisem czy naprawą jakiejkolwiek usterki. Po trzecie, wspomnieć musimy, że nie wymagamy od naszych klientów żadnej opłaty wstępnej przy podpisywaniu umowy. Inaczej często jest właściwe w przypadku leasingu. Wynajmując samochód na okres długoterminowy, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów na starcie. I po czwarte, ogromną zaletą tego rozwiązania jest szeroki wybór aut. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne auta luksusowe. To z pewnością ciekawa propozycja dla przedsiębiorców. Jeśli o firmach mowa, to warto zwrócić uwagę na korzyści podatkowe związane z długoterminowym wynajmem samochodu. Cała miesięczna opłata może być wpisana w koszty uzyskania przychodu i odliczona od podatku. Podobnie jest w kwestii wynajmu długoterminowego samochodu i VAT-u. 

Czy wynajem długoterminowy auta się opłaca?

Jak widać, długoterminowy wynajem samochodu wiąże się z wieloma korzyściami. To możliwość codziennej jazdy luksusowym samochodem bez konieczności wydawania oszczędności lub zaciągania kredytu na zakup takiego auta. Dla przedsiębiorców to także wymierne korzyści podatkowe. Czy to się zatem opłaca? Zdecydowanie tak!

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft