510-510-981Panel klienta

Długoterminowy i krótkoterminowy wynajem aut - różnice

 

Wynajem aut cieszy się coraz większą popularnością, a to za sprawą wielu czynników. Po pierwsze to rozwiązanie jest bardzo wygodne dla wynajmującego, który korzysta z samochodu jedynie wtedy, kiedy naprawdę go potrzebuje. Po drugie, ceny wynajmu są dziś tak atrakcyjne, że nie opłaca się utrzymywać własnego auta albo jeździć własnym w każde miejsce. Po trzecie, wypożyczanie samochodu jest bardzo eko, bowiem im mniej samochodów porusza się po centrum, tym mniej spalin i szkodliwych substancji emitowanych jest do atmosfery, co przyczynia się także do zmniejszenia smogu. Oprócz tego, zarówno w przypadku krótko-, jak i długoterminowego wynajmu samochodów dochodzą również dodatkowe zalety związane bezpośrednio z ich specyfiką. Dowiedz się, czym różni się krótkoterminowy wynajem auta od długoterminowego i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Krótkoterminowy wynajem aut - największe zalety

Krótko - ile to tak naprawdę? Zazwyczaj za krótkoterminowy wynajem samochodu uważa się okres od kilku do kilkudziesięciu dni - najczęściej nie przekracza on jednak miesiąca, a klienci wynajmujący auto w ten sposób przeważnie udają się w podróż lub potrzebują samochodu na weekend. To doskonała opcja dla każdego, kto potrafi określić, na ile dni potrzebuje auta, a zarazem nie chce wiązać się z wypożyczalnią umową na dłuższy okres. Jeśli więc potrzebujesz auta w konkretnym celu, na przykład podczas podróży służbowej lub zwiększyło się Twoje zapotrzebowanie na ilość pojazdów, krótkoterminowy wynajem aut prawdopodobnie będzie najkorzystniejszą opcją - kosztuje mniej niż wynajęcie taksówki i jest zdecydowanie bardziej komfortowe dla kierowcy niż poruszanie się komunikacją miejską. Wynajmując samochód na krótszy czas, możesz liczyć na atrakcyjne oferty i przejrzyste warunki umowy, dlatego to bardzo korzystna opcja zarówno w przypadku wyjazdów służbowych, jak i wakacji z rodziną.

Korzyści płynące z długoterminowego wynajmu samochodu

Krótkoterminowy wynajem aut z reguły jest bardziej powszechny niż ten długoterminowy, czyli dłuższy niż miesiąc, co nie oznacza, że nie cieszy się popularnością. W przypadku długoterminowego wynajmu samochodu największą zaletą jest przede wszystkim minimum formalności, o jakie trzeba zadbać - jest ich znacznie mniej niż w przypadku brania kredytu albo samochodu w leasing, dlatego często na wynajem długoterminowy decydują się przedsiębiorcy i klienci biznesowi, którzy potrzebują samochodu na dłużej, ale nie chcą zobowiązań. Zasady obowiązujące w przypadku długoterminowego wynajmu mogą się znacznie różnić w zależności od warunków umowy i zasad przyjętych w danej wypożyczalni, dlatego warto porównać ze sobą kilka ofert - tym bardziej, że planujemy korzystać z samochodu miesiącami, a nawet latami, dlatego warto upewnić się, że nasza umowa obejmuje aspekty, na których najbardziej nam zależy.

Długoterminowy a krótkoterminowy wynajem aut - różnice i podobieństwa

W obu przypadkach do wyboru mamy wiele klas samochodów, w tym auta typowo miejskie, sportowe, doskonałe do poruszania się po centrum, a także z miasta do miasta oraz auta luksusowe premium, które najlepiej sprawdzą się podczas wyjazdów służbowych czy uroczystości. W wielu przypadkach wynajem może także obejmować samochody dostawcze lub busy - z tego rozwiązania chętnie korzystają firmy budowlane, a także takie, których siedziba oddalona jest od miasta. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że w przypadku długoterminowego wynajmu samochodu możemy liczyć na pełną optymalizację kosztów i najkorzystniejsze warunki finansowe, podczas gdy najem krótkoterminowy będzie nas kosztował nieco więcej. W przypadku wynajmu samochodów służbowych możemy jednak liczyć na zwrot VAT za paliwo, co również zachęca wielu zainteresowanych. Sprawdź nasze oferty krótko- i długoterminowego wynajmu aut już dziś.

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft