510-510-981Panel klienta

Dlaczego wynajem aut cieszy się coraz większą popularnością?

 

Jazda samochodem jest wygodnym sposobem przemieszczania się, jednak ciekawym zjawiskiem jest fakt, że coraz mniej osób decyduje się na kupno własnego pojazdu na rzecz skorzystania z usług wypożyczalni. Wynajem aut nie bez powodu cieszy się rosnącą popularnością, co wynika z wielu czynników. Dlaczego tak się dzieje?

Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć trend związany z rosnącą częstotliwością wynajmu samochodu z wypożyczalni. Z tego rozwiązania korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Można także zauważyć rosnącą liczbę firm oferujących takie usługi. Pojazd może zostać przekazany na kilka godzin, dni, a nawet miesięcy czy lat. 

Wynajem samochodu z wypożyczalni – główne zalety

Wynajem aut cieszy się popularnością z wielu powodów. W niektórych przypadkach przyczyną jest brak konieczności codziennego podróżowania tym środkiem transportu, na przykład z powodu dobrych połączeń komunikacji miejskiej w miejscu zamieszkania. W takiej sytuacji utrzymywanie własnego auta jest mało opłacalne, zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnące koszty obowiązkowego ubezpieczenia. Nadal jednak mogą się pojawiać momenty, w których pojazd się przyda – takie jak konieczność zrobienia większych zakupów czy wyjechania poza miejsce zamieszkania. 

Wynajem samochodu jest także wskazany, kiedy dana osoba wyjeżdża w celach biznesowych na kilka dni, nie mając dostępu do własnego auta. Takie podróże często wymagają przeprowadzenia wielu spotkań, a wypożyczony pojazd znacznie je ułatwi. 

Nie da się zapomnieć, że wynajem aut jest także często wykorzystywany przez turystów, którzy do głównego miejsca docelowego wycieczki dojadą np. pociągiem i będą chcieli w wygodny sposób zwiedzić okoliczne atrakcje, nie rezygnując z komfortu podróżowania samochodem. Nieprzypadkowo wypożyczalnie często mają swoje siedziby w pobliżu lotnisk czy dworców. 

Trzeba również wspomnieć, że korzystanie z usług wypożyczalni daje dostęp do samochodów regularnie poddawanych przeglądom, a przy tym nowoczesnych, ponieważ w ofercie profesjonalnych firm zwykle nie znajdują się pojazdy starsze niż 5 lat. Wpływa to na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. 

Długoterminowy wynajem samochodu w wypożyczalni jest często wybierany przez firmy. Przedsiębiorcy nieraz nie chcą kupować auta, jednak pragną korzystać z nowoczesnych i niezawodnych pojazdów, które przy okazji mają ubezpieczenie OC i AC. Długi termin najmu wpływa również na zmniejszenie kosztów usługi.

Wynajem samochodu na dni – zalety

Wynajem samochodu na dni jest szczególnie popularny w przypadku klientów indywidualnych, którzy co prawda posiadają własny samochód, jednak nie mogą aktualnie z niego skorzystać, na przykład przez pobyt pojazdu u mechanika. Zwykle czas naprawy nie jest dłuższy niż kilka dni, jednak ilość obowiązków i konieczność regularnego podróżowania sprawiają, że wypożyczenie jest najbardziej optymalnym wyborem. 

Jeżeli interesuje Cię krótko - lub długoterminowy wynajem aut, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft