510-510-981Panel klienta

Czy autem z wypożyczalni można podróżować za granicę?

 

Wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę to coraz częściej proponowana przez wypożyczalnie aut usługa, która w przypadku wynajmu długoterminowego okazuje się bardzo opłacalna i zapewnia podróżującym dużą wygodę. Nierzadko jest to najbardziej komfortowy sposób na dotarcie do miejsca docelowego bez zbędnych zmartwień o przesiadki czy możliwe awarie pojazdu. Zainteresowani wynajmem samochodu z wypożyczalni na wyjazd za granicę często decydują się na to rozwiązanie również wtedy, kiedy sami nie dysponują autem lub znajduje się ono w naprawie. Nie są to jednak jedyne sytuacje, w których warto zastanowić się nad skorzystaniem z tej usługi. Kiedy jeszcze dobrze się na to zdecydować?

Kiedy może przydać nam się samochód z wypożyczalni na wyjazd za granicę?

Wbrew pozorom brak własnego samochodu wcale nie jest jedynym powodem, dla którego podróżujący coraz częściej decydują się na wynajem samochodów. Wyjazd za granicę bywa stresujący ze względu na różne czynniki – czasami na przykład nie chcemy brać własnego auta, bo zużycie poszczególnych części i zwiększenie przebiegu nie są nam na rękę (chociażby gdy planujemy jego rychłą sprzedaż). Może być również tak, że nasze auto jest zbyt małe dla wszystkich pasażerów lub nie jest w stanie przewieźć dużej ilości bagażu czy sprzętu. Zdarza się też, że chcemy uniknąć wynajmowania samochodu za granicą, bo ceny są zbyt wysokie. Samochód z wypożyczalni na wyjazd za granicę to również dobry pomysł, gdy planujemy wyjazd do sąsiedniego państwa – auto może okazać się wtedy bardziej opłacalne niż lot samolotem.

Wynajem długoterminowy – komfort i korzystne warunki

Większość wypożyczalni oferuje dziś możliwość wynajmu samochodu na wyjazd za granicę i to bez zbędnych formalności czy dużej różnicy w kosztach. Warto jednak pamiętać, na jakie aspekty umowy zwrócić uwagę, tak aby warunki nie zaskoczyły nas w ostatniej chwili. Najpierw należy dowiedzieć się, do jakich krajów można danym samochodem podróżować – to istotne, ponieważ nierzadko ma to wpływ na ważność ubezpieczenia samochodu lub wymaga od nas ubiegania się o pozwolenie na wyjazd (w niektórych krajach może być wymagane potwierdzenie zgody właściciela pojazdu). Dużo łatwiej będzie nam podróżować wynajętym autem w Unii Europejskiej i strefie Schengen, w wielu innych państwach będziemy musieli spełnić dodatkowe warunki. Niezbędne będą także wszelkie dokumenty oraz – co najważniejsze – zgoda wypożyczalni, której zawsze należy zgłosić chęć poruszania się samochodem za granicą.

W naszej ofercie również umożliwiamy usługę wynajmu auta na wyjazd za granicę – dodatkowa opłata to jedynie 50 zł za dzień. Warto dodać, że wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę jest jeszcze bardziej opłacalne w przypadku wynajmu długoterminowego. Zawsze pamiętaj o tym, aby dokładnie przeczytać umowę i regulamin przed wynajmem samochodu. Wyjazd za granicę bywa wymagający, dlatego warto ubezpieczyć się zawczasu, aby później nie spotkać się z przykrą niespodzianką. Jeśli dopilnujemy wszystkich warunków umowy, samochód z wypożyczalni na wyjazd za granicę może okazać się doskonałym, komfortowym i ekonomicznym pomysłem na podróżowanie z całą rodziną. Sprawdź naszą ofertę!

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft