510-510-981Panel klienta

Wypożyczenie samochodu - kiedy warto?

 

Wynajęcie auta w wypożyczalni może być dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie posiadamy własnego samochodu lub pojazd, którym dysponujemy, jest niesprawny.

 

Rezygnacja z posiadania auta i wynajmowanie samochodu tylko od czasu do czasu, na przykład na krótkie wycieczki, może być bardziej opłacalne niż jego zakup. Oto kilka sytuacji, w których bardziej opłaca się wypożyczyć samochód, niż go kupować.

Gdy mieszkasz w mieście

Będąc właścicielem samochodu musisz ponosić koszty jego ubezpieczenia, eksploatacji i napraw, płacić za postój w strefie płatnego parkowania (często wielogodzinny, np. gdy jesteś w pracy) a często też wykupić miejsce parkingowe w pobliżu Twojego domu.

Gdy mieszkasz w większej miejscowości, samochód nie zawsze będzie Ci potrzebny – prawdopodobnie najczęściej będziesz korzystać z transportu publicznego. Jeśli jednak planujesz wycieczkę za miasto lub potrzebujesz samochodu na jeden lub kilka dni, wypożyczenie auta będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Dobrym pomysłem jest wybranie w wypożyczalni innego modelu samochodu niż ten, którym kiedyś jeździłeś. Możesz też potraktować wypożyczenie samochodu jako jazdę próbną – z pewnością pomoże Ci to w dokonaniu świadomego wyboru, gdy już zdecydujesz, że nadszedł czas na zakup nowego pojazdu.

Gdy jedziesz na wakacje

Wielu z nas decyduje się na wypożyczenie samochodu po dotarciu do miejscowości, w której spędzimy urlop. To rozwiązanie, z którego najczęściej korzystamy w kurortach – a więc w miejscach, gdzie nie mamy znajomych i nie ma możliwości pożyczenia auta bezpośrednio od nich.

Pamiętajmy o tym, że korzystanie z wypożyczonego samochodu jest najbardziej opłacalne wtedy gdy podróżujemy wspólnie z kilkoma osobami. Możliwość podzielenia się kosztami podróży ze współpasażerami to jeden z powodów, dla których warto jest rozważyć np. wynajęcie siedmioosobowego vana.

Gdy masz sprawy do załatwienia

Gdy nie masz samochodu, a musisz załatwić konkretną sprawę, zawsze możesz go wypożyczyć. Wyznacz sobie dzień w tygodniu lub nawet kilka dni w miesiącu, na wykonywanie określonych sprawunków (wizyty w urzędach, na poczcie i w banku, pobyt na siłowni czy zakupy w oddalonym od Twojego miejsca zamieszkania centrum handlowym).

Możesz też wynająć auto w sytuacji, gdy chcesz kupić jakiś przedmiot w innej miejscowości - takie rozwiązanie często jest dużo tańsze niż przesyłka towaru do domu.

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2022. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft