510-510-981Panel klienta

Kto naprawia auta z wypożyczalni?

 

Każde auto częściej lub rzadziej się psuje. Nawet zupełnie nieużywane pojazdy wymagają co najmniej gruntownego przeglądu technicznego przed wznowieniem eksploatacji. Natomiast samochody z wypożyczalni muszą być zawsze w nienagannym stanie. Sprawdź, kto serwisuje auta z Car For You?

 

 

Prowadzenie wypożyczalni samochodów wymusza utrzymywanie floty w doskonałym stanie technicznym. Nawet najmniejsze awarie wynajmowanych pojazdów stają się dużym problemem dla klientów, a w konsekwencji również dla Car For You. Dlatego właściciele sieci wypożyczalni o auta muszą dbać w sposób szczególny. Sprawdź, jak często psują się wynajmowane samochody oraz jak się je serwisuje?

Czy auta z wypożyczalni często się psują?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Lecz auta z wypożyczalni psują się rzadko właśnie dlatego, że są regularnie serwisowane przez profesjonalnego mechanika Białystok obsługują aż dwa oddziały sieci MotoCentrum 24. Każdy z nich oferuje kompleksowe usługi w zakresie diagnostyki samochodowej oraz napraw mechanicznych.

 Aby zagwarantować wysoką bezawaryjność pojazdów, które wypożyczane są przecież bardzo często, trzeba było wprowadzić specjalną politykę obsługi serwisowej. Jej szczegóły powstały w oparciu o realne sytuacje, z którymi spotkali się pracownicy Car For You. Po miesiącach analiz udowodniono, że tylko regularne, poszerzone przeglądy pojazdów dają gwarancję ich niezawodności. Przeczytaj, o szczegółach obsługi serwisowej aut z wypożyczalni.

Kiedy wypożyczalnia aut korzysta z dobrego autoserwisu?

W polityce Car For You już na samym początku uderza częstotliwość, z jaką auta trafiają do serwisu samochodowego. Mechanik wykonuje przegląd pojazdu zawsze... przed jego wypożyczeniem. Oznacza to, że auto dostarczane jest do warsztatu po każdym odbiorze od klienta. Często zdarza się to nawet dzień po dniu. Czy wypożyczalnię stać na tak częstą diagnostykę?

 Otóż Car For You nie stać na auta, które się psują. W szerszej perspektywie regularne, a nawet częste serwisy opłacają się bardziej, niż przestoje związane z awarią samochodu u klienta. W takiej sytuacji oprócz konieczności zapewnienia auta zastępczego, istnieje poważne ryzyko, że wypożyczalnia straci dobrą renomę w branży. Dlatego właśnie przegląd auta po każdym kliencie jest standardem polityki serwisowej Car For You.

Jak serwisuje się samochody z wypożyczalni?

W stosunku do standardowego przeglądu diagnostycznego (np. corocznych badań technicznych), serwis auta z wypożyczalni znacząco się różni. Rozpoczyna go zapoznanie się z ewentualnymi uwagami dotyczącego stanu technicznego, które przekazują klienci lub pracownicy wypożyczalni. To bardzo trudny etap, ponieważ często się zdarza, że informacje są bardzo ogólnikowe np. “z tyłu coś stuka”. W takim przypadku źródłem problemów może być równie dobrze zawieszenie, jak i klucz do kół w bagażniku. Dlatego właśnie tą pracę można powierzyć wyłącznie mechanikowi z dużym doświadczeniem.

 Na dalszych etapach sprawdza się kolejno zawieszenie pojazdu, układ hamulcowy, zapłonowy, elektryczny i paliwowy. Do komputera pokładowego wpina się sprzęt diagnostyczny i analizuje ewentualne błędy. Teraz czas na przeprowadzenie planowanych napraw, które zapisywane są w specjalnej ewidencji prowadzonej dla każdego pojazdu oddzielnie. Umieszcza się w niej wpisy dotyczące dat lub przebiegów, przy których należy wykonać czynności takie, jak wymiana rozrządu, olejów, filtrów itp. Następnie wykonuje się przegląd klimatyzacji i w razie konieczności uzupełnia czynnik chłodniczy. Wizualnej kontroli poddawane są opony samochodu, jego oświetlenie, a także wyposażenie takie, jak koło zapasowe, apteczka, gaśnica.

 

Polecany mechanik z Białegostoku

Z pozoru prosty przegląd auta z wypożyczalni wymaga doświadczonego personelu oraz specjalistycznego sprzętu. Dlatego Car For You wybrało sprawdzonego mechanika z Białegostoku. Usługi MotoCentrum 24 dostępne są również dla wszystkich kierowców, którzy chcieliby, aby o ich pojazdy zatroszczył się profesjonalny serwis samochodowy.

Oferta MotoCentrum 24 obejmuje:

- pomoc drogową,

- serwis samochodowy,

- wulkanizację Białystok,

- diagnostykę i naprawę układów klimatyzacji samochodowej,

- usługi specjalistyczne (np. usuwanie zapieczonych czy urwanych świec zapłonowych i wtryskiwaczy, rozwiercanie, gwintowanie i tulejowanie).

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2022. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft