510-510-981Panel klienta

Franczyza wypożyczalni aut

 

Pomysłów na pierwszy lub kolejny biznes jest wiele, lecz tylko nieliczne są tak sprawdzonych, jak franczyza wypożyczalni aut. Sukces w tym przypadku zapewnia również szerokie wsparcie franczyzodawcy. Przeczytaj, dlaczego franczyza carsharingu to opłacalny interes?

 

 

Interes musi wypalić niezależnie od tego, czy jest to pierwsza firma, czy jedna z wielu. Dlatego rozsądny przedsiębiorca zrobi wszystko, aby do minimum ograniczyć ryzyko finansowej klapy. W tym celu najlepiej czerpać z doświadczenia graczy, którzy od lat działają w branży. Tak właśnie jest w przypadku sieci wypożyczalni samochodowych z Białegostoku. Przeczytaj, co zyskasz, kiedy wybierzesz franczyzę od Car For You?

Co to jest franczyza?

Zgłębianie każdego tematu warto rozpocząć od podstaw, zatem czym dokładnie jest franczyza? To szczególny rodzaj współpracy pomiędzy biznesowymi partnerami. Z reguły jeden z nich dopiero rozpoczyna swoją karierę, natomiast drugi (franczyzodawca) może pochwalić się już ugruntowaną pozycją na rynku, bogatym know-how oraz lukratywnymi kontaktami branżowymi.

W ramach franczyzy większy partner udostępnia franczyzobiorcy swoją wiedzę, doświadczenie, znaną na rynku markę oraz inne benefity w zamian za niewielką, zwykle comiesięczną opłatę, której wysokość zależy głównie od obrotu startującego biznesu. To korzystne, bowiem na początku cena franczyzy jest niewielka, a perspektywa zysków mobilizuje do działania obie strony. Jeśli opłata za korzystną franczyzę nie została ustalona na stałe, z czasem może się zwiększać, lecz nigdy nie przekroczy kilkunastu procent od zysku partnera, dlatego zawsze franczyzobiorca zarobi w tym układzie najwięcej. 

Jak otworzyć wypożyczalnię aut?

Aby skorzystać z franczyzy Car For You, należy między innymi posiadać aktywną działalność gospodarczą. Przy zakładaniu biznesu można liczyć na doświadczenie pracowników sieci wypożyczalni aut, albo skorzystać z zewnętrznego wsparcia, np. biura rachunkowego, które pomaga otworzyć firmę.

 

Uruchomienie działalności gospodarczej to praktycznie jedyna formalność, którą trzeba spełnić, aby wejść we franczyzę z Car For You. Do prowadzenia wypożyczalni samochodów nie jest wymagane posiadanie żadnych uprawnień, zezwoleń czy szkoleń. W praktyce nie jest ważne również miejsce prowadzenia biznesu, bowiem oferta Car For You jest na tyle elastyczna, że zapewniła sukces partnerom zarówno z dużych aglomeracji, jak i niewielkich miast.

Przykłady franczyzy

W ramach franczyzy można otworzyć również inny biznes, nie tylko wypożyczalnię aut. Warto jednak wcześniej poznać koszty takiego przedsięwzięcia. Najważniejsze z punktu widzenia franczyzobiorcy są wysokość wkładu własnego oraz prognozowany miesięczny zysk z franczyzy. Na podstawie tych danych można określić:

  1. Czy posiadany wkład własny wystarczy na uruchomienie franczyzy?
  2. Czy przewidywany zysk z interesu spełnia nasze oczekiwania?

 

W tabeli poniżej przedstawiamy porównanie orientacyjnych kosztów najpopularniejszych pomysłów franczyzowych w Polsce:

 

rodzaj biznesu

wysokość wkładu własnego

orientacyjny miesięczny zysk

siłownia / klub fitness

1,3 mln zł

ok. 30 tys zł

usługowy serwis www

od 40 do 70 tys zł

pomiędzy 3 a 4 tys zł

apteka z drogerią

500 tys zł

ok. 20 tys zł

znana sieć fast-food

1,2 mln zł

pomiędzy 17 a 25 tys zł

znana sieć marketów

400 tys

pomiędzy 15 a 20 tys zł

oddział wypożyczalni samochodów Car For You

od 25 do 110 tys zł

w pierwszym roku: od 10 do 30 tys

po ok. 5 latach: nawet 50 tys i więcej

Źródło opracowania

 

Dlaczego franczyza Car For You?

Oprócz atrakcyjnych warunków finansowych, franczyza Car For You oferuje również wiele innych korzyści. Na każdym etapie współpracy partner otrzymuje wsparcie franczyzodawcy począwszy od założenia firmy i wybraniu lokalizacji, przez pomoc merytoryczną w uruchamianiu punktu, konstruowaniu oferty i wyborze pojazdów, aż po praktyczne szkolenia z zakresu marketingu, rozmowy z klientem, ekspansji biznesu. Nie do przecenienia jest również możliwość skorzystania ze ścieżki rozwoju, którą sprawdziło już ponad dwudziestu przedsiębiorców (liczba punktów franczyzowych Car For You osiągnęła liczbę 22). Tak wielu biznesmenów zaufało doświadczeniu i marce sieci wypożyczalni, a każdy z nich jest już gwarancją opłacalności współpracy z Car For You.

 

 

Nasze oddziały Franczyzowe

Nasze oddziały Partnerskie

Car For you © 2019 - 2022. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft