510-510-981Panel klienta

Co każdy powinien wiedzieć o autach z wypożyczalni?

 

 

Co każdy powinien wiedzieć o autach z wypożyczalni?

Chociaż samochody wynajmujemy w rozmaitych celach, jedno zawsze jest pewne: trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru auta. Poznaj fakty o pojazdach w sieci wypożyczalni samochodów Car For You, które konkurencja woli przemilczeć.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

 

Firmy, które oferują wynajem aut, mnożą się, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Chociaż jest w czym wybierać, trzeba wiedzieć, jak to robić, aby nie dać się nabić w butelkę. Jakie pojazdy powinna oferować najlepsza wypożyczalnia aut? Gdańsk - lotnisko Car For You posłuży nam za przykład.

 

Jak stare są auta w wypożyczalni?

Nie są stare, więcej: są praktycznie nowe. Auta na wynajem w gdańskim oddziale Car For You, podobnie zresztą jak i w pozostałych punktach tej sieci, są najwyżej czteroletnie. Wyjątkiem jest oldtimer Fiat 125p do wynajęcia, dostępny dla frajdy w Warszawie, przy ul. Ostrowieckiej 10., ale to tylko ze względu na zakończenie seryjnej produkcji tego pojazdu. Poza Maluchem wszystkie samochody w sieci są nowe. Czy to się opłaca? Oczywiście, że starsze samochody są tańsze w zakupie, a koszty ich amortyzacji oraz rynkowa utrata wartości, są znacznie mniejsze, niż w przypadku pojazdów kilkuletnich. Tak kalkuluje wielu naszych konkurentów. Zapominają tylko o tym, że stare rzęchy się psują, a zepsute auto to kłopot dla klienta i koszty dla wypożyczalni. Zepsute auto po prostu nie zarabia, za to skutecznie psuje renomę. Dlatego nam nie opłaca się oszczędzać na niezawodności i serwisie naszych pojazdów. I dlatego też przestrzegamy:

 Nie daj się namówić na wynajem starszego auta w atrakcyjnej cenie. Właściwe utrzymanie samochodów w wypożyczalni naprawdę kosztuje, a zaniedbany staroć odmówi Ci posłuszeństwa dokładnie wtedy, gdy najbardziej będziesz go potrzebował.

 

Komu i gdzie opłaca się serwisować auta na wynajem?

W praktyce serwis wynajmowanych samochodów generuje znacznie więcej kosztów, niż utrzymanie samochodu prywatnego, a nawet firmowego. Dlaczego? Nigdy nie znamy wszystkich przygód, które pojazdowi zafundował klient. A niezawodność i bezpieczeństwo aut w Car For You to nasze priorytety. Aby je zagwarantować, musimy po każdym odbiorze pojazdu, gruntownie go przeglądnąć. W sprawdzonych warsztatach mechaniki MotoCentrum24 szczegółowej kontroli poddajemy najważniejsze systemy każdego auta, które odbieramy do klienta. Przy okazji wymieniamy zużyte elementy eksploatacyjne i zawsze wybieramy tylko oryginalne części. Na jakości też się nam nie opłaca oszczędzać, bo to przecież ona decyduje o niezawodności naszych pojazdów.

 

Jak zamówić dodatkowe wyposażenie samochodu z wypożyczalni?

Nowe samochody z taniej wypożyczalni aut Gdańsk - Lotnisko są świetnie wyposażone, ale nasi klienci często zamawiają dodatkowe akcesoria. Standardem stają się foteliki dziecięce oraz bagażniki rowerowe. Oferujemy także odbiorniki GPS, rolety na szyby, lodówki turystyczne, a nawet łańcuchy śnieżne. Doposażenie pojazdu najwygodniej zlecić za pomocą naszej całodobowej infolinii (tel. 221 221 444). Podczas rozmowy z konsultantem można zamówić dostarczenie pojazdu pod wskazany adres lub odbiór o nietypowej godzinie. Operatorzy służą pomocą w każdej sprawie i o każdej porze. W krytycznej sytuacji niezwłocznie wyślą do klienta auto zastępcze.

 

Ile zapłacisz za uszkodzenie pojazdu z wypożyczalni?

Wszystko zależy oczywiście od rodzajów i rozmiarów szkód. Jednakże z naszych analiz wynika, że blisko 90% uszkodzeń aut z wypożyczalni to drobne zarysowania lakieru i nietrwałe zabrudzenia tapicerki. Przy odbiorze auta za ich usunięcie będzie musiał zapłacić klient. Ile?

U konkurencji dosyć sporo, często kilkaset złotych.

U nas - nic, pod warunkiem, że uszkodzenia te można będzie łatwo usunąć, czyli rysę spolerować, a tapicerkę wyprać. Bo my także jesteśmy ludźmi, chociaż pracujemy w dużej korporacji.  Wiemy, że pomimo najlepszych chęci, czasem każdem ma pecha. Dlatego nie robimy zbędnych kłopotów, jeśli uszkodzenie da się szybko naprawić. W poważniejszych przypadkach też zawsze idziemy klientom na rękę, bo naprawdę chcemy, żeby do nas wracali. W taki właśnie sposób realizujemy w Car For You obsługę na najwyższym poziomie.

Skorzystaj z oferty wypożyczalni samochodów osobowych i dostawczych Car For You

 

Nasze oddziały

Car For you © 2019 - 2021. All rights reserved. Projekt i wykonanie: RentCarSoft